Scroll to top

Co nowego w kolorach wnętrz?

Dekorowanie wnętrz to bardzo zajmujące i inspirujące zajęcie. Zmiana koloru nawet jednej ściany może poprawić nastrój, wnieść nieco radości, czy klimatu sprzyjającego relaksowi. Realizując projekty Home Staging Wrocław coś o tym wiemy! Zatem jakie trendy czekają nas w 2021?

Ostatnio pisaliśmy o kolorach roku 2021 wg. Pantone. Przykłady zastosowań pięknej żółci i szarości są zachwycające! Nasz styczniowy projekt Home Staging w Karpaczu pokazał, że dostawcy mebli, dodatków czy wyposażenia wkroczyli w nowy rok świetnie przygotowani. Jeśli z kolei ktoś uważa, że moda to coś sezonowego i nie ma na nas wpływu, zwyczajnie nie ma racji. Nawet jeśli wiodące kolory roku nie bardzo przypadły Ci do gustu, ale odwiedzasz sklepy, bo właśnie robisz remont, napotkasz produkty w barwach roku, które oscylują wokół Pantone, ale przez kolejnych designerów i twórców zostały rozszerzone i uzupełnione o pełne palety kolorystyczne 2021.  Chcąc nie chcąc, wybierasz z oferty producentów, którzy podążają za trendami. Od mody więc nie uciekniesz! 😜

 

 

Światowe brandy idą w kierunku naturalnych materiałów, kolorów ziemi i łagodnych krzywizn i łuków. To tylko kilka z modnych smaczków do projektów wnętrz, na które warto czekać, wkraczając w nową dekadę. Poniżej zebraliśmy listę naszych ulubionych trendów, które będziecie mogli zobaczyć wszędzie w nadchodzącym sezonie. My z pewnością wykorzystamy te pomysły w Home Staging’u, metamorfozach czy innych pracach wnętrzarskich!

 

 

Eksperci od kolorów Dulux wybrali Brave Ground, wzmacniający odcień, łączący naturę i prostotę. Ciepły, ziemisty ton, stwarza poczucie stabilności, wzrostu i potencjału; i zapewnia solidne podstawy dla zmian i kreatywności w Twoim domu. Brave Ground to kolor, który można łatwo łączyć z innymi odcieniami, a Dulux przygotował 4 palety, które uzupełniają ten kolor i mogą odmienić pomieszczenie. Wystrój wnętrz w tych barwach będzie niejako świątynią ukojenia i relaksu.

     

Kolor roku Benjamin Moore to Aegean Teal. Intrygujący, wyważony i głęboko kojący, tworzy naturalną harmonię. Poświęć chwilę na refleksję i się zresetuj. Celebruj proste przyjemności – pomyśl o pomarszczonej wyblakłej lnianej pościeli o poranku i doskonale dojrzałych owocach na parapecie. Dwanaście odcieni w palecie emanuje ciepłem i wprawia w dobry nastrój. To kolory, dzięki którym Twój dom stanie się jeszcze przytulniejszy. Zabawa tymi barwami w home stagingu będzie czystą fantazją!

„Kochamy neutralne barwy i są one z nami od dłuższego czasu, ale czujemy, że ludzie są gotowi wprowadzić do domu żywe kolory ” (Benjamin Moore)

 

A może mała inspiracja od norweskiego producenta farb Jotun Lady? Twórcy kolorów Jotun Lady przedstawili nową kolekcję na rok 2021 o nazwie „Rediscover” (odkryj na nowo). Kolekcja Rediscover składa się z 4 palet kolorów dla odświeżenia wnętrz Twojego domu. Może akurat planujesz niewielką metamorfozę i szukasz inspiracji – naprawdę jest w czym wybierać!

Sherwin-Williams z kolei wybrał Urbane Bronze jako kolor roku 2021. Urbane Bronze to ciepły, wyrafinowany brąz, który inspiruje do szukania schronienia w dowolnej przestrzeni. Urbane Bronze to ostoja, która zapewnia spokój umysłu i stabilizację dzięki nawiązaniu do świata przyrody. Jest ciepły i relaksujący, a także na tyle neutralny, że można go używać jako bazy i łączyć w innych zestawach kolorystycznych. Z pewnością wniesie dużo klasy i charakteru w dekoracji wnętrz i home stagingu.

„Dom stał się naszym schronieniem przed światem, a kolor to łatwy i skuteczny sposób na stworzenie osobistej przystani” (Sue Wadden, Dyrektor ds. marketingu kolorów, Sherwin-Williams)

 

Paleta BEHR Color Trends 2021 to wyselekcjonowany wybór odcieni. Tworzyć wyjątkowy nastrój, który uzupełni Twój styl w każdej przestrzeni. BEHR wybrał paletę 21 unikalnych odcieni podzielonych na 6 współgrających ze sobą motywów kolorystycznych. „Nowa, rozwinięta baza wykracza poza tradycyjne beżowe, szare i zielone odcienie i obejmuje kolor w sposób, który może na nowo zdefiniować i uwydatnić każdy rodzaj przestrzeni w domu lub poza nim”.

 

 

Z kolei obok przykurzonych kolorów ziemi PPG już w tym roku wprowadza paletę „Be wild„. Cechuje ją radość i energia wyrazistych kolorów. W takim wnętrzu złapiesz dobry nastrój i moc do działania!

 

Zatem paleta kolorów 2021 zabiera nas w plener. Automatycznie sprawia, że ​​przestrzeń staje się zachęcająca i przytulna. Często odcienie ziemi są mylone z neutralnymi, ale nie bójmy się zaszaleć. Może to oznaczać użycie bogatego czekoladowego brązu, wina lub ochry jako ciekawych akcentów w pomieszczeniu. Wiodący producenci dobrze orientują się w nadchodzących trendach kolorystycznych. Benjamin Moore zakłada, że ​​nowa dekada przyniesie obok ponadczasowych neutralnych, znacznie bardziej ożywioną paletę kolorów, co już wprowadza PPG. Dodatkowo, wydaje się, że granat przejmuje kontrolę i większość projektantów wnętrz łączy granat z jasnymi kolorami, takimi jak magenta i żółty. Sherwin Williams wybrał Naval jako kolor roku tuż obok wspomnianego intrygującego odcienia Urban Bronze. Twierdzi, że kolor nawiązujący do wojsk marynarki wojennej jest idealnym kolorem, który reprezentuje połączenie „świeżej dekady zmian” i „inspirującej siły natury”. Jeśli jesteś osobą, która na ogół trzyma się neutralnych, wyciszonych tonów, takich jak zakurzona zieleń, ta również powraca. Śmiało wykorzystaj ją w domu i nadając mu nowy kolor. To jak? Masz ochotę na mały remont? W razie czego możemy pomóc Ci w metamorfozie.

Chętnie też czerpiemy z bieżących trendów, gdy przygotowujemy nieruchomości do najmu czy sprzedaży na terenie Wrocławia i okolic. Twojej nieruchomości nadamy przepiękną oprawę, dzięki czemu jej prezentacja zarówno w internecie, jak i na żywo nie będzie miała sobie równych.

Źródło foto: Dulux, Jotun Lady, Mathieu Lacote, thenordroom, FamilyHandyman, pinterest, Benjamin Moore, Sherwin Williams, BEHR, PPG

GOOD TO BE HOME STAGING WROCŁAW

 

Related posts