Scroll to top

Ile kosztuje Home Staging?

Home staging nie musi oznaczać dużych wydatków. Z zasady bowiem powinien być niskokosztowy. W GOOD TO BE Home Staging Wrocław wraz z inwestorem ustalamy szczegółowy plan wydatków. Na budżet inwestycji składają się materiały i usługa.

Pierwsza kwota to wartość materiałów czy prac renowacyjnych oraz wykorzystanych dodatków (zakupione materiały, sprzątanie, fotograf). Do aranżacji zawsze w pierwszej kolejności wykorzystujemy meble zastane w domu. Jeśli dobrze wyglądają i zostaną dobrze wyeksponowane, pomogą wydobyć pełen potencjał nieruchomości. W większości przypadków kluczowe na tym etapie jest odgruzowanie i posprzątanie nieruchomości. Dopiero w drugiej kolejności planujemy dokupienie lub wypożyczenie dodatkowych elementów wyposażenia i niezbędnych materiałów.

Druga kwota to wartość samej usługi home stagingu. Odnosząc się do rynku, konsultacja wstępna w home stagingu kosztuje około 200-400 zł (u nas 299 zł netto). Raport (ustalenie potrzebnych zmian, plan nowej aranżacji, kosztorys itp.) to wydatek około 700 zł przy max. trzypokojowym mieszkaniu. Trzeci etap to kompleksowa lub częściowa realizacja metamorfozy mieszkania. Tutaj trudno podać konkretny koszt takiej realizacji, bo wiele zależy od trudności przemiany, czasochłonności czy wielkości nieruchomości. Im większe zaangażowanie stagera w przemianę danego lokum, tym wartość tej usługi wyższa.

Pełna usługa wraz z materiałami to średnio 1-2% wartości nieruchomości. W usłudze tej, powinien zawierać się raport i plan działania, zakup materiałów lub ich wypożyczenie, przeprowadzenie zmian i przygotowanie oferty sprzedaży. Oczywiście zdarzają się nieruchomości, gdzie wdrożenie home stagingu nie przekracza 1% wartości nieruchomości lub zbliża się do 3%, jednak w tym drugim przypadku wartość ta powinna być odzwierciedlona w końcowej cenie nieruchomości i być zyskowna dla inwestora.

 

Zamów Home Staging Wrocław

 

 

Źródło foto: grigazete

Related posts